نتایج جستجو برای عبارت :

هر روز یک مسأله‌ی حسابان

تعداد «مسأله‌های روزانه حسابان» به 15 تا رسید. استقبال در دنیای انگلیسی زبان (شامل همه‌ی کشورها نه فقط کشورهای انگلوساکسون) به قدری زیاد بوده است که به فکر این افتاده‌ام که مجموعه‌ای از مسائل نکته‌دار را به همراه راه‌حل‌ها و نکته‌های آموزشی به فرمت پی دی اف تألیف کنم و بر روی وب قرار بدهم. منتظر نسخه‌ی فارسی هم باشید.
ادامه مطلب
دوستان سلام،
امیدوارم در هر حالی که هستید خوب و خرم باشید. در کمال صحت و سلامت و در کنار عزیزانتون با ثبات قدم به سمت هدف‌هاتون در حرکت باشید. عزیزانِ دل از تون می‌خوام که در لحظه‌های شیرین یادگیری و همچنین در لحظه‌های خوش در کنار هم بودن که توأم است با خنده‌های پر از انرژی‌تون، ما رو هم از یاد نبرید. زندگی شاید همین لحظه‌های یادگرفتن و کشف کردن باشه. زندگی شاید همین لحظه‌ای به یاد هم بودن باشه. زندگی شاید همین خنده‌های گاهگاهی و قهقهه آم
گذشته از آن که در روایات زیادی، برای نماز جماعت، اجر و پاداش بسیاری وارد شده است، با دقّت در مضمون روایات اسلامی به اهمّیّت این عبادت پی می بریم، و در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:مسأله 314- شرکت در نماز جماعت برای هر کسی مستحب است؛ بویژه برای همسایه مسجد.مسأله 315- مستحب است، انسان صبر کند که نماز را به جماعت بخواند.مسأله 316- نماز جماعت، هرچند اوّل وقت خوانده نشود، از نماز فُرادایِ «1» اوّل وقت بهتر است.مسأله 317- نماز جماعتی که مختصر خوانده
 جزوه درسی حسابان pdf
دانلود جزوه آموزشی حسابان
قضیه اساسی حساب دیفرانسیل و انتگرال ( حسابان )، همانطور که از نامش مشخص است، از مهم‌ترین قضایای حساب دیفرانسیل و انتگرال است که رابطه‌ای میان انتگرال معین و نامعین بوجود می‌آورد و همچنین روشی برای محاسبه دقیق انتگرال معین یک تابع ارائه می‌دهد. این قضیه دارای دو بخش است. بخش اول را قضیه اساسی اول حساب دیفرانسیل و انتگرال ( حسابان ) می‌گویند که رابطه‌ای بین انتگرال معین و نامعین برقرار می‌کن
مسأله این است: خونه‌ی داداش و زن‌داداش یا خوابگاه یا خانه‌ با گروهی از دوستان؟
و اما مسأله‌ی مهم‌تر چیست؟ جلب رضایت مادر و پدر.
| عکاسی - تهران - دانشگاه پارس |
پ.ن. من تلاش کردم(البته نه چندان کافی) که دولتی قبول بشم. اما شما شاهدید که با ظرفیت زیر سی تاییِ عکاسی در تهران، کار خیلی دشوار است.
[تبریک هم نگویید لطفا!]
آزمون ریاضی تجربی ۲۰ اردیبهشت ۹۹
آزمون زیست ۲۱ اردیبهشت ۹۹
آزمون حسابان ۲۱ اردیبهشت ۹۹
آزمون شیمی ۲۲ اردیبهشت ۹۹
آزمون گسسته ۲۳ اردیبهشت ۹۹
آزمون فیزیک ۲۴ اردیبهشت ۹۹
آزمون حسابان ۲۵ اردیبهشت ۹۹
آزمون زیست شناسی ۲۵ اردیبهشت ۹۹
یکی بود یکی نبود
و شروع مشکلات از همان بودن بود
بودن یا نبودن مسأله ای نیست
مسأله در بودن است
وقتی بود بودی
مسأله ات چرا بودن است
چگونه بودن
و مشکلات ات شروع میشود با دیگر بود ها
نگران بی انصافی میشوی
نگران مظلوم واقع شدن
نگران دیده نشدن
نگران ندانستن
نگران نادان خوانده شدن
و اگر بودی مسلماً آزاد نخواهی بود
اگر بودی به ناچار باید حرکت کنی
و باید بسازی
و ساختن و ایجاد کردن بدون ساخته شدن و ایجاد شدن معنی ندارد
ذات نایافته از هستی بخش که تواند
درس ریاضی عمومی چیزی نیست که کسی آن را تجربه نکرده باشد. مگر دانشجویان رشته‌های زبان خارجه یا حقوق یا ادبیات یا چنین رشته‌هایی. ولی بقیه‌ی دانشجویان دانشگاه، اعم از علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و بهداشت، اقتصاد، مدیریت، حسابداری و حتی جامعه‌شناسی و روانشناسی حتماً یکی دو درس در این زمینه داشته‌اند. محتوای ریاضیات عمومی بسته به رشته‌ی تحصیلی، چیزهایی مختلفی می‌تواند باشد. ولی هر چه باشد در یک نگاه ساده، هر درس ریاضی عمومی بر مبنای گ
گام به گام فصل سوم حسابان یازدهم
وب درس      گام به گام حسابان یازدهم

سلام ،بالاخره انتظار ها به پایان رسید و اگرچه یکم دیر تر ولی سرانجام تونستیم گام به گام فصل سوم حسابان یازدهم ، حل تمرین فصل سوم حسابان یازدهم را برای شما آماده کنیم .در این کتابچه ی الکترونیکی پاسخ تمامی تمرین ها و کاردرکلاس ها ی فصل سوم آورده شده است و مشابه حل تمرین های قبلی با حل کاملا تشریحی و ذکر نکات آموزشی و گاهی پاسخ به سوالات به چند روش متفاوت مفاهیم این فصل را به
مثل بقیه اختصاصی ها خوب بود
جا داره لعنت کنم آقایان پولادی، یوسفی، مصطفایی، عبدالملکی
و با افتخار تمام تشکر میکنم از آقای نژاد مبشر که نهم مارو ساختن و گند قبلیا رو پاک کردن
و اینکه این دو سال آخر شاگرد آقای ابراهیمی بودم :)
دانلود پاورپوینت حل مسائل فصل اول حسابان
با سلام با توجه به اینکه بیشتر پاورپوینت درس های عمومی برای شما در این فروشگاه قرار می دهیم کم کم قصد داریم پاورپوینت درس های تخصصی برای شما قرار بدهیم تا از فروشگاه راضی باشید. امروز برای شما پاورپوینت حل مسائل و فعالیت های فصل اول درس حسابان قرار داده ایم.شما نیز ما را برای قرار دادن بیشتر پاورپوینت ها تحریک کنید. پاورپوینت شامل تصویر های کتاب درسی نیز میباشد. انشالله از آن استفاده کامل ببرید. ...در
ابتدا باید موضوعی که مسأله در آن مطرح است را بیابید و سپس بفهمید آن ادعا چیست یعنی:
لب کلام او چیست؟
چه چیز را میخواهد اثبات کند؟
ادعا ها دو نوعند:
توصیفی: مربوط به واقعیات گذشته، حال یا آینده    مثلا: شیر سفید است
تجویزی: درستی و نادرستی انجام یک کار را تجویز میکند   مثلا: شیر برای جلوگیری از پوکی استخوان خوب است
البته گاهی درک مسأله موقوف به درک مدعاست.

اما مدعا با جمله معمولی چه فرقی دارد؟    
مدعا گزاره ای است که بعد از آن علت بیان میشود و
 امروز 6 پا شدم و جای تعجبه که اصن خوابم نمیومد و تا 10 دینی خوندم البته یه ساعتم این وسط رمان خوندم باورتون میشه انقد احمقم صب پاشم چنین حرکت بزنم؟ :| و این درحالی بود که من امتحان میانترم دینیم مصادف شده بود با ختم مامان دوستم و هییییییچی بارم نبود :| پر از خالی بودم ینیا.
 راجع به امتحانا هم بیاید کلا حرف نزنیم :| ماها اگه نباشیم شما بیستا که به چشم نمیاین :| اره خلاصه
 دیگه اینکه؟ میدترم 93 شدم :| 
 دیگه؟ خیلی خوابم میاد خیلی خیلی زیاد.
 میدونین چ
دانلود تمرینات هندسه پایه ۱
دانلود تمرینات حسابان پایه ۱
دانلود تمرینات شیمی پایه ۱
دانلود تمرینات گسسته ۱
دانلود تمرینات فیزیک پایه ۱
دانلود تمرینات زیست پایه ۱
دانلود تمرینات ریاضی تجربی ۱
دانلود تمرین‌های حسابان - سری دوم
دانلود تمرین‌های زیست شناسی - سری دوم
راهنما و حل تمرین فصل 1 حسایان 1

راهنما و حل فعالیت ها ، کاردر کلاس و تمرین ها فصل 1 کتاب حسابان

دسته بندی

ریاضی

بازدید ها

0

فرمت فایل

pdf

فرهنگ و صف‌آرایی فرهنگی در مقابل دشمن آن چیزی است که بنده هم اگر در راه آن کشته شدم، احساس می‌کنم که در راه خدا کشته شده‌ام. هرکس در این راه کشته شود، در راه خدا کشته شده و هرکس در این راه، زحمتی متحمّل شود، در راه خدا متحمّل شده است. مسأله، مسأله‌ی کوچکی نیست نقش فرهنگ به نظر من یک نقش تعیین کننده و اساسی است و ما امروز مورد تهاجم هستیمامام خامنه ای مدظله العالی
دانلود پاسخ نامه آزمون ریاضی تجربی ۲۰ اردیبهشت ۹۹

دانلود پاسخ نامه ِآزمون زیست ۲۱ اردیبهشت ۹۹

دانلود پاسخ نامه آزمون حسابان ۲۱ اردیبهشت ۹۹

دانلود پاسخ‌ نامه آزمون شیمی ۲۲ اردیبهشت ۹۹ 

دانلود پاسخ نامه آزمون گسسته ۲۳ اردیبهشت ۹۹

دانلود پاسخ نامه آزمون فیزیک 

دانلود پاسخ نامه آزمون حسابان ۲۵ اردیبهشت

دانلود پاسخ نامه آزمون زیست ۲۵ اردیبهشت
سلام.
دانشجویانِ گرامیِ مدارهایِ الکتریکیِ یک،
فایل اول را از اینجا دریافت کنید و از آن مسائل زیر را حل کنید. هر مسأله را از روشی که مناسب‌تر است حل کنید (نه از دو روش):
۱ و ۲ و ۳ و ۴ و ۶ و ۱۱ و ۱۴ (۷ مسأله)
فایل دوم را از اینجا دریافت کنید و مسائل زیر را حل کنید:
۱۲ و ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ و ۱۷ و ۱۸ (۶ مسأله)
مسأله‌های حل شده را روز یکشنبه ۳ آذرماه تحویل دهید.
موفق و سربلند باشید.
پاورپوینت بیان مسأله - 16 اسلاید
پاورپوینت بیان مسأله پاورپوینت بیان مسأله پاورپوینت بیان مسأله پاورپوینت بیان مسأله این فایل تایید کیفی شده و در زیر قسمتهایی از آن را مشاهده می کنید: nهم اکنون چه امکاناتی در رابطه با مسئله وجود دارد ؟                       تعداد18اسلاید nچه خدماتی را ارائه میدهد ؟ nمشکلات موجود در سیستم چیست ؟ nنظر مسئولین و سیاستگزاران در رابطه با مسئله چیست ؟پاورپوینت بیان مسأله nآیا در ا ...دریافت فایل
خب، امروز 2 شنبه، 1 مهر ماهِ سالِ 98...
اولا که ورودِ پاییز رو تبریک میگم :)
امروز به شدددت روزِ پیچیده ای بود.
فکر کنین برنامه ای که به ما دادن، با برنامه ی کلاس کنکور هامون متفاوته!
یه سری از بچه ها کلاس کنکورِِ مدرسه رو میریم و یه سری نه...
همین باعثِ دردسر شده.
مثلا امروز زنگ آخر حسابانِ کنکوری داشتیم. ولی تو برنامه بود مدیریت خانواده :/
بعد منم نه جزوه برده بودم نه تکالیفشو...
خلاصه که خیلی ضایع بود.
به همین منوال، برای فردا 2 زنگ گسسته و هندسه داری

گریه بر مظلوم،فریاد مقابل ظالم

#امام_خمینی (ره) : 

امام حسین با عده کم همه چیزش را فدای اسلام کرد، مقابل یک امپراطوری بزرگ ایستاد و(نه) گفت. بچه ها و جوانهای ما خیال نکنند که مسأله،مسأله ملت گریه است ،این را دیگران القاء کردند به شماها که بگوئید ملت گریه. آنها از همین گریه ها می ترسند برای اینکه گریه ای است که گریه بر مظلوم است،فریاد مقابل ظالم است. صحیفه نور،جلد 10،صفحه 31
بیانات امام خمینی(ره) در جمع علمای غرب تهران
مورخ:1358/07/30

مفهوم گوش دادن:
گوش دادن مستلزم پذیرش سخن دیگری با جان است و غیر از شنیدن است که یک عمل فیزیولوژیک است
گوش دادن به این معنا منحصر به انسان نیست بلکه تمام موجودات عالم دارند به هم گوش میدهند
اولین نوع گوش دادن گوش دادن به خود است
اما گوش دادن کار ساده ای نیست و موانع زیادی بر سر راه آن است
پس برای گوش دادن باید ابتدا یک سکوت درونی ایجاد کرد
هنگام گوش دادن زبان و بیان شاید یک منبع اصلی باشد اما مکث و حالات منبع مهم تری است که برای درک آنها نیاز به
مساله «تبعیت احکام از مصالح و مفاسد» از مسائلی است که اصولیان در مواضع مختلف آن را به‌مثابه ضرورت مذهب طرح کرده‌اند، اما بحث‌ها پیرامون این مسأله در مواضع پراکنده طرح می‌گردد و مانند بسیاری از مسائلِ تبویب‌نشده، می‌بایست آراء و انظار را از لابه‌لای کتاب‌ها و متون جست‌وجو کرد. رساله زیر به زبان عربی، تلاشی برای روشن کردن برخی از ابعاد این مسأله است.

دریافت متن رسالهحجم: 656 کیلوبایت 
اصل مفروض دیگر درباره این بحث این است که حفظ یک نظام دینی مستقر، ولو دارای حداقل مشروعیت دینی و مردمی، عقلاً و شرعاً لازم و واجب است. اما این مسأله با غلبه و اکراه و زور نیست بلکه با تدبیر است. این تدبیر چه باید باشد؟ یکی کارآمدی است. دوم عدالت است. ما پیش از انقلاب با توصیف حکومت عدل علوی مردم را به انقلاب جذب کردیم اما چقدر در این مسأله موفق بوده ایم؟ اگر در این زمینه کوتاهی کنیم و مسیر چهل سال گذشته را ادامه دهیم حتماً در ابعاد مختلف دچار مسأ
یجوری تو ذهن من مدرسۀ عادی رو بد کرده بودند که گفتم دیگه کارم تمومه و هیچی یاد نمیگیرم ولی تو این سه روزه از نه ماه پارسال هم راحت تر و هم بیشتر درس رو یاد گرفتم و فهمیدم :|همۀ معلما بر خلاف تصورم خوب بودند و معلم ادبیات همون معلم پارسالی است که تو نمونه دولتی بود همینطور معلم حسابان و گسسته هم همون معلم آمار پارسالی نمونه دولتی بود.نیمۀ پر لیوان اینایی بود که گفتم و حالا در کشف نیمۀ خالی ام که چیجوریاس!؟برام دعا کنید...
٢-٤-١. مراحل مهارت حل مسأله
اولین مرحله از مراحل مهارت حل مسأله، عملیاتی کردن مسئله است. تصمیم گیری راجع به برطرف کردن مشکل، بدون این که زوایای آن روشن شود، اتلاف وقت است. حضرت امیرالمؤمنین (ع) میفرمایند: «در کارها فکر کن، به محکم کاری دست خواهی یافت. پس هنگامیکه [امور برائت ] روشن شد، تصمیم بگیر.» گام دوم اطمینان نسبت به صحت هدف میباشد؛ یعنی با بررسی صحت هدف، به این نتیجه رسیده اند که اساسا هدف صحیحی را انتخاب نکرده اند تا به دنبال راه رسیدن به
سلام.
دانشجویانِ گرامیِ مدارهایِ الکتریکیِ یک،
این فایل را برای تکلیفِ شماره‌ی یک قبلاً دریافت کرده‌اید.
از این فایل، این تمرینها را حل کنید و تا روز یکشنبه ۲۶ آبان‌ماه (آزمونِ میان‌ترم) تحویل دهید.
مسأله‌ی شماره ۲ قسمتهای الف - ب - ج - د - ه - و  ( ۶ مدار به‌روشِ گره‌هایِ اساسی)
مسأله‌‌ی شماره ۱ قسمتهای ج - ه - ل - م - ص ( ۵ مدار به روش مش‌هایِ اساسی)
مسأله‌ی شماره ۱ قسمت س - ف (۲ مدار به روشِ گره‌هایِ اساسی)
سربلند باشید.
تمام کتاب های پایین در یه کانال داخل تلگرام قرار داره 
تمام این کتاب ها فقط قیمت یه کتاب است 
یعنی بقیه جایزه ان :)
قیمت کانال وی ای پی ما ده هزار تومن بوده
این ده هزار فقط برای جبران اندک مصرف اینترنت و وقتم بوده

همه کتابها پی دی افی هستن و قابل اجرا بر روی انواع گوشی و رایانه رو دارن

لیست کتاب و جزوه موجود در کانال vip

- کتاب زبان اختصاصی کنکور اناری ردینگ 1 و 2 خیلی سبز
- کتاب کار زیست یازدهم خیلی سبز
- کتاب فیزیک نردبام دوازدهم ریاضی خی
1ـ آنچه باید یک دوشیزه بداند (بخشی راجع به مسأله حجاب) نوشته حسن مصطفوی، چاپ تهران، نوبت دوم، 130 صفحه، کتابفروشی مصطفوی.
2ـ آیا حجاب ضرورت دارد؟ بررسی مسأله پوشیدگی از دیدگاه روانشناسی، نوشته دکتر شهریار روحانی، چاپ تهران، اشراقیه.
3ـ آیه جلباب، محمدتقی صدیقین، قم، چاپ حکمت، 111 صفحه.
4ـ آیه حجاب، سیدمحمود طالقانی، تهران، ناس، 1358، 24 صفحه.
5ـ اثبات وجوب حجاب، شیخ عباس علی واعظ «داعی الاسلام» چند نوبت چاپ شده، تهران 1364 قمری، 1227 شمسی، 1347 قمری، 26 ص
خب خیلی ممنون که به سؤال قبل خیلی فکر کردید!
اما جواب همین فکر کردنه.
اولین هدف معلم آموختن تفکر به انسانه
کتاب خوب کتابیه که آدم را به تفکر وابداره
در واقع کتاب و معلم و هر پدیده و انسان و نوشته و اثری به عنوان منبع مطالعه فعال یه راهنما برای تفکره
اما مطالعه غیر فعال فقط ادراک و حافظه را درگیر میکنه یعنی فقط اطلاعات و داده های خام و یا در نهایت درگیر کردن چند حس و تهییج احساساته
امروزه منابع اینترنتی و تلویزیون و کتاب ها و روزنامه های زیادی ه
چند هفته‌ای است که باید مساله‌ام را روایت کنم و «بیان مساله‌»ای تحویل یکی از اساتید دهم! 
روی کاغذ آوردن مسأله بسیار سخت است! 
چون تازه می فهمی توهم می‌زدی مسأله داری و باید برگردی به خودت و بگردی دنبال اینکه چی باعث شده الان اینجایی که هستی باشی؟! چی باعث شده مسیرت، علایقت، هدفت و ... چیزی باشد که الان هست! و آیا واقعا این‌ها هدف و مسیر و علایق خودساخته است یا دیگر ساختن؟! سخت است پیدا کردن مسأله! سخت است مواجه شدن به این که اشتباهی اینجایی!
یادداشت//محسن حسام مظاهری
پرسش و پاسخ منتشرشده توسط دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی و دیگر سخنانی که این چند روز در دفاع از ‎قرآن مطلا گفته شده (ازجمله پاسخ‌ دکتر هادی انصاری) نشان می‌دهد مدافعان این اقدام، ظاهراً هنوز نفهمیده‌اند یا نخواسته‌اند بفهمند مسأله‌ی اصلی چیست و اشکال کار کجاست.
ساده‌اندیشانه می‌خواهند موضوع را به مواردی چون ارزش مادی اثر و میزان طلای به کاررفته و منبع تأمین آن و نیت سازنده‌اش تقلیل دهند! ‎حال‌آن‌که مسأله‌ ب
پاورپوینت های درسی یکتا از طریق های امروزین آموزشی است . با استفاده از پاورپوینت های درسی و اسلاید دروس مخصوصا برای دروس زبان انگلیسی ، عربی ، ریاضی ، کیمیا ، فیزیک ، حسابان ، هندسه ، جامعه شناسی است . پایه دهم و پایه یازدهم از مقاطعی هستند که در وب آموزه پوشش داده شده اند . مایکروسافت پاورپوینت (Microsoft PowerPoint) یک برنامه نمایشی آماده در کل جا توسعه مکشوف برای سیستم‌عامل‌های مایکروسافت ویندوز و Mac OS می‌باشد. در بسیاری از موارد به همراه کسب و کار
سلام. 
دانشجویان گرامی درس مدار الکتریکی.
فایل‌های مسائل تکلیف شماره یک را از اینجا و اینجا دریافت کنید. 
از فایل اول، مسائل ۱ تا ۶ را حل کنید (۶ مسأله). 
از فایل دوم، از مسأله شماره یک، قسمتهای الف - د - و - ز - ط - ی - ک - ن - ع - ق را حل کنید (۱۰ مسأله).
مسائل حل شده را یکشنبه ۱۲ آبانماه تحویل بدهید.
هفته آینده هم تعدادی تمرین برای همین موعد تعیین خواهد شد بنابراین از فرصت آخر هفته پیش‌رو برای حل مسائل استفاده کنید.
با آرزوی سلامتی و موفقیت.
عنایت قرآن به مسأله‌ «عمل صالح» و تأثیر آن در «پرورش نسل صالح» بسیار
مشهود و چشم‌گیر است و این مسأله در قرآن برای خود، ابعاد گسترده‌ای دارد
که برخی را ترسیم می‌کنیم.نشانه
عنایت کتاب آسمانی ما به این موضوع بسیار روشن است زیرا تنها عمل صالح
هشتاد و هفت بار به صورت‌های گوناگون مانند «العمل الصالح» «عمل صالحاً» و
«عملوا الصالحات» و «یعلمون الصالحات» و نظایر اینها وارد شده است و این
خود می‌رساند که عنایت اسلام به مسأله «عمل صالح» کمتر از
امروز به بودنِ سپی و مری و مامان بزرگ گذشت. با وجود گذشتن تولدم برام کادوهای خفن آوردن :) عکسای قدیما رو دیدیم و من چقد استرس کشیدم که سپی عکسای قبل طلاقو نبینه. تازه یه گل کوشولو هم رو کادوهاشون بود :))
آقا اومدم ادا این خارجکیا رو در آرم با آسودگی به تخت تکیه بدم فهمیدم پشتم خالیه چنان با مغز افتادم  از رو تخت زمین که هرچی نوسان خوندم پرید :))) الان خودم به نوسان افتادم هارهار :)))
گل کوچولوی جذابم رو به همراه حسابان مشاهده میکنید که هرگز توش استعد
مصرف زکات فطره
مسأله ۲۰۲۳ ـ زکات فطره را ـ بنا بر احتیاط واجب ـ باید فقط به فقرا داد ـ و منظور فقرای شیعه است ـ که دارای شرایط گذشته در مستحقین زکات مال هستند، و چنانچه در شهر از فقرای شیعه کسی نباشد می‌تواند آن را به فقرای دیگر مسلمانان داد، ولی در هر صورت نباید به ناصبی داده شود.مسأله ۲۰۲۴ ـ اگر طفل شیعه‌ای فقیر باشد، انسان می‌تواند فطره را به مصرف او برساند، یا به واسطه دادن به ولی او، ملک طفل نماید.مسأله ۲۰۲۵ ـ فقیری که فطره به او می‌دهن
آموزش و تدریس ریاضی در شیراز
آموزش و تدریس ریاضی به صورت کامل و ۱۰۰% تضمینی در کلاسهای خصوصی و گروهی از مقطع پایه تا کارشناسی توسط استادان برتر دانشگاه و معلمان برگزیده
وبسایت فدیکا مرکزی جامع جهت معرفی استادان و معلمان ریاضی می باشد. ما با ایجاد بستری امن و بدور از قضاوت فضای را در جلسات خصوصی و یا کلاس ایجاد می کنیم تا دانش آموزان ودانشجویان بتوانند از طریق پرسش و پاسخ، نقاط کور و مبهم در حل مسئله را شناسایی کنند.
جهت مشاهده وبسایت ما و لیس
آموزش و تدریس ریاضی در شیراز
آموزش و تدریس ریاضی به صورت کامل و ۱۰۰% تضمینی در کلاسهای خصوصی و گروهی از مقطع پایه تا کارشناسی توسط استادان برتر دانشگاه و معلمان برگزیده
وبسایت فدیکا مرکزی جامع جهت معرفی استادان و معلمان ریاضی می باشد. ما با ایجاد بستری امن و بدور از قضاوت فضای را در جلسات خصوصی و یا کلاس ایجاد می کنیم تا دانش آموزان ودانشجویان بتوانند از طریق پرسش و پاسخ، نقاط کور و مبهم در حل مسئله را شناسایی کنند.
جهت مشاهده وبسایت ما و لیس
گفتگو می‌تواند یکی از بخش های مطالعه و تفکر باشد و البته چیزی فراتر از آن است
هدف از گفتگو همیشه زدن پوز طرف مقابل و پیروز شدن نیست بلکه رسیدن به یک نتیجه مشترک است که معنی لاتین آن هم همین را میگوید dia و logos یعنی جریان اندیشه.
اولین مهارت های لازم برای گفتگو چیزهایی بیشتر از مهارت های گفتگو است، مهارت های عام ذهنی است:
1. به یاد داشته باشیم تقسیم ها یک عمل ذهنی هستند مثل جدا کردن پنج انگشت از یک دست پس در هر تقسیمی در عین افتراق یک اشتراک هم هست
#برشی_از_یک_کتاب
#توجیه_معجزه_ممنوع
مسأله معجزه ، احتیاج به توجیه ندارد که تمامی هستی معجزه است . طبیعت ، معجزه ای است که ما با آن « مأنوس » شده ایم و معجزه ، طبیعتی است که هنوز با آن « مأنوس » نشده ایم . معجزه ، طبیعت (نامأنوس) است و طبیعت معجزه (مأنوس) . ما همیشه می پرسیم : چرا آتش ابراهیم را نسوزاند ؟ در حالی که سؤال این است چرا باید آتش بسوزاند ؟ 
این پیوست و علیّت از کجا به وجود آمده است ؟
 چرا عصای موسی مار شد ؟
 ما می بینیم در هستی مولکول ها مار م
در دل تنگم گله هاست
آه؛بیتاب شدن عاااادت کم حوصله هاست
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب 
در دلم هستی و بین من و تو فاااااااااااااااصله هاست!
آقاجان؛
بی تو هر لحظه مرا بیم فروریختن است!
مثل شهری که بروی  گسل زلزله هااااست

آسمان با قفس تنگ چه فرقی دارد؟؟؟!!!

دیدنت آرزوی روز و شب چلچله هاست
باز میپرسم از آن مسأله ی دوری و عششششق؛

وظهور  تو جواب همه ی مسأله هاست...
صبح روز دوشنبه ساعت هفت از خواب بیدار شدم و اماده شدم.گوشیمو از شارژ کشیدم و گذاشتم تو جیبم.ماشین من زود از پارکینگ بیرون اوردم تا س جان اماده بشه.زود به مدرسه رسیدم و رفتم پیش بچه ها.تولد ملی جون بود همون روز.بزارید یکم بریم عقب.با بچه ها پول گذاشتیم رو هم که هم صبحونه بگیریم و هم برای عصر کاری کنیم که خورد به تولد و برنامه عصرمون تبدیل شد به کیک تولد.برگردیم روز دوشنبه.ما یه کلاس پونزده نفره که هممون به تنهایی یک گروه اراذل به حساب میاییم.سروی
پایان نامه روانشناسی در مورد مقابله با استرس :                                                          
مقابله با استرس عبارت از تلاش های شناختی و رفتاری است که به منظور تسلط بر تعارض های فشارزا، کاهش یا تحمل آن هاست(کوهن[۱] و لازاروس، ۱۹۷۹).دو نوع غالب از شیوه های مقابله با استرس، عبارت است از:
۲-۲-۷-۱٫ مقابله مسأله محور[۲]
۲-۲-۷-۲٫ مقابله هیجان محور
در مقابله مسأله محور، هدف اصلی فرد، تسلط یافتن بر موقعیت و ایجاد تغییر در منبع فشارزا است
            کانال جزوه دوازدهم تمام رشته ها 
              کانال جزوه دوازدهم تجربی
              کانال جزوه دوازدهم ریاضی
              کانال جزوه دوازدهم انسانی
برای رفتن به کانال دوازدهم روی لینک زیر بزنید 
https://t.me/joinchat/AAAAAFlmaACSR3WLtXQOhA
جزوه زیست دوازدهم   
جزوه حسابان 2 دوازدهم 
جزوه ریاضیات گسسته دوازدهم
جزوه گرامر زبان انگلیسی دوازدهم 
جزوه لغات زبان انگلیسی دوازدهم
جزوه تاریخ ادبیات کنکور 
جزوه قرابت معنایی کنکور 
جزوه های رتبه برتر های کنکو
دی وی دی ریاضی کنکور رشته ریاضی فیزیک را از ونوس بخواهید
در طول سالیان گذشته، موسسات کنکور زیادی، پا به عرصه ارائه و تولید محصولات کنکوری، گذاشته اند، ولی هیچ یک به اندازهموسسه کنکور ونوس ، نتوانسته است تمامی دروس مقاطع مختلف را با بهترین اساتید دارای رتبه برتر کنکور در سالهای مختلف تهیه نماید.
موسسه کنکور ونوس، برای رشته ریاضی فیزیک به صورت تخصصی دی وی دی ریاضی کنکور را
تولید و ارائه مینماید. در طول دوره آموزشی ، شما با خرید پکیج های آمو
بعد از اینکه تست های حسابان و زدم و تحلیلشون کردم ( مثل اینکه سال و با درس خوندن شروع کردم D:) بعد رفتم سراغ فیلم دیدن 
جنایات گریندل والد ( حالا مفصل راجبش حرف خواهم زد ولی خیلی از از چیزاشو دوست داشتم  ) و چهارتا اپیزود از فصل دوم arrow رو دوباره دیدم ( من بشدت این سریال رو دوست دارم ولی به طور کلی ممکنه اعصابتونو خرد کنه ..) 
و خب ساعت یک و و ده دقیقه شد  و چشمام دیگه یاری نمیکرد و تیر میکشید اما باید میرفتم با سبزه و نون میومدم داخل ( به اصطلاح سالی م
با سلام خدمت همه بیانی های عزیزاین قسمت ادامه ی مقاله قبل میباشد.
4-    طرح پروژهدو جریان اصلی در پروژه وجود داشت: 1) سمت وسیله و 2) سمت شبکه برق (که در شکل 2 نشان داده شده اند) [3]-[5]. سمت وسیله، در ابتدا شامل مشخص کردن انتشار و ایمنی تجهیزات بود. در بسیاری از موارد، مدارهای آنها تحلیل شده و سپس مدل های کامپیوتری توسعه یافتند که انجام شبیه سازی هایی برای مشاهده اینکه در صورت انجام استقرار گسترده، سطوح PQ چگونه خواهند بود را ممکن می ساخت. این مسأله بی
مطلب اول: شبهه تحریمیه
با توجه به مطالب مطرح شده در دسته‌بندی‌های قبلی در مطلب اول، از چهار مسأله بحث خواهند کرد زیرا شک و شبهه بین تحریم و غیر وجوب یا منشأش فقدان نص است یا اجمال نص یا تعارض نصّین و یا اشتباه خارجی.
مسأله اول: فقدان نص
می‌فرمایند در شبهه تحریمیه با منشأ فقدان نص دو قول است:
قول اول: مشهور اصولیان معتقدند وظیفه شرعیه اباحه عمل مشکوک است لذا ترک عمل از باب احتیاط هم واجب نخواهد بود.
قول دوم: مشهور أخباریان معتقدند وظیفه شرعیه
کامپیوترها به خودی خود دستگاه‌های بسیار قدرتمندی هستند. زمانی که کامپیوترها به شبکه متصل می‌شوند قدرت آن‌ها چند برابر می‌شود. شبکه های کامپیوتری کامپیوترها را به هم متصل می‌کنند تا آن‌ها از منابع مشترک استفاده کنند. مهم‌ترین علت به وجود آمدن شبکه کامپیوتری مسأله اشتراک منابع است. یک شرکت با حدودا 30 کارمند را در نظر بگیرید. اگر شبکه کامپیوتری وجود نداشت باید برای هر کارمند یک دستگاه پرینتر تهیه می‌شد؛ اما با استفاده از شبکه کامپیوتری
1. چشمام تعطیل شده کلا! دورو نمی بینم.
2. زنگ فیزیک بحث الکتریسته بود، بار آزمون و اینا... دوستم وسط درس خیلی جدی بهم میگه سردار آزمون اسم بچشو باید بذاره بار آزمون. یعنی من یه جوری زدم زیر خنده که اصن :))))) آخه می دونید من نمی تونم دو چیزو اروم انجام بدم، 1. عطسه 2. خنده.
امروز رفتم میز آخر نشستم... لنتی کویته. یه بسته تردیلا، یه بسته بسکویت و یه بسته پفیلا خوردیم سر فیزیک :)) 
3. لنتیا شونصد میلیون پول شاسی بلند میدین خب چرا شاسی بلند قهوه ای می خرین ؟ -_____
در دنیایی که همیشه چیزی کم است، همیشه علتی برای نارضایتی از اکنون وجود دارد، و همیشه خود را بی‌نقص جلوه دادن به نحوی عرف است، نویسندهٔ این کتاب که خود سال‌ها در مورد این مسأله در رشتهٔ علوم اجتماعی مطالعه و پژوهش کرده است بر آن است که بگوید مهم رفتن در مسیر و خود را دوست داشتن و خود را فهمیدن است. اینجاست که با مفهوم آسیب‌پذیری آشنا می‌شویم و می‌فهمیم ما انسان‌ها از آنجا که تشنهٔ دوست داشته شدن و ارتباط هستیم، از بیم از دست دادن فرصت‌های
ما جز اون بدبختایی بودیم که چهارم دبیرستان بودیم و نظام تحصیلی دبیرستان با ما درحال تغییر بود!!!!

مثلا قانون اینمه معلم های مرد تو مدرسه دخترونه حق تدریس ندارن با ما کلید خورد اونم وسط سال!!!

رشته ماهم ریاضی فیزیک 

معلم های ریاضی هم اکثرا مرد خلاصه اینها رفتن و از یه مدرسه دیگه معلم آمارشون و اوردن به ما حسابان و جبر و احتمال و هندسه بیاموزه
نگم که ما هرروز جلوی در اموزش و پرورش بودیم و اعتراض میکردیم از وضع موجود

اون بدبخت هی میگفت #من_بل

کالدرون برابر صنعت نفت حساب ویژه‌ای روی استفاده بهینه شاگردانش از ضربات ایستگاهی و شروع مجددها دارد. موضوعی که می‌تواند مسیر پرسپولیسی‌ها را برای رسیدن به دروازه آبادانی‌ها هموارتر کند. در این راستا این مسأله در تمرینات اخیر پرسپولیس بیش از گذشته مرور می‌شود 
1. بازم "آدم گُریز" شدم. 
2. همه فکر میکنن من آدم بده ام، چون مظلوم بازی در نمیارم، چون بخاطر هیچ خری غرورمو نمیشکنم فکر میکنن اون درست میگه و من یه آشغالم. من دوست دارم آشغال باشم تا دورو و مظلوم نما. آشغال بودن بهتره.
3. امروز دو زنگ کامل دستم بی حس شد و با پشم های ریخته به دفترم خیره بودم 
4. دیگه تصمیم گرفتم روزایی که تا 4 مدرسه هستمم برم کتابخونه. حتی حوصله خونه هم ندارم. حوصله اینکه ادمو نمیفهمن. میدونم که قراره دهنم سرویس شه با بعد از ساعتِ 4 کتا
پرویز شهریاری، چهره‌ی ماندگار سال 84 در ریاضیات است. او البته پیش از اینها چهره‌ی ماندگار خیلی از ریاضیدانان، ریاضی‌خوانان و علاقه‌مندان به ریاضیات در ایران شده بود. هر کس که دبیرستان را در رشته‌ی ریاضیات گذرانده باشد با نام پرویز شهریاری آشنایی کامل دارد. کتابهای وی از دهه‌ی 40 به این سو از منابع مهم آموزش ریاضی برای دانش‌آموزان و دانش‌جویان ایرانی بوده است. وی نه تنها به ما جبر و مثلثات و مشتق و انتگرال آموخته است، بلکه با آموزش نکات ت
پرویز شهریاری، چهره‌ی ماندگار سال 84 در ریاضیات است. او البته پیش از اینها چهره‌ی ماندگار خیلی از ریاضیدانان، ریاضی‌خوانان و علاقه‌مندان به ریاضیات در ایران شده بود. هر کس که دبیرستان را در رشته‌ی ریاضیات گذرانده باشد با نام پرویز شهریاری آشنایی کامل دارد. کتابهای وی از دهه‌ی 40 به این سو از منابع مهم آموزش ریاضی برای دانش‌آموزان و دانش‌جویان ایرانی بوده است. وی نه تنها به ما جبر و مثلثات و مشتق و انتگرال آموخته است، بلکه با آموزش نکات ت
دیشب مسعود - که هنوز به بلاگفا وفادار مونده - یه مسأله‌ای رو باهام مطرح کرد که بعد از کلی تلاش و آزمون و خطا و بعد از مقادیر متنابهی تبادل نظر با دو نفر دیگه از دوستام، بازم نتونستم حلش کنم. داستان از این قراره که قصد داریم روی یه وبلاگ (از سرویس بلاگفا) آهنگ پس‌زمینه بذاریم. کاری که به نظر به سادگی آب خوردن میاد. خب طبیعتاً دستورالعمل کار با یه سرچ ساده پیدا می‌شه. مشکل ما هم توی کدنویسی و درج کد نیست.
مشکل اینجاست که آهنگی که می‌ذاریم، با این
امروز که بیدار شدم دعا کردم که دیگه نه خبری از موشک و انتقام و کوفت و زهرمار باشه نه هواپیما و فلان و بهمان و نه استرس امتحان شیمی. دیدم داره برف میاد. رفتم کنار پنجره نشستم و حسابان خوندم. تصمیم گرفتم دیگه به هیچی فکر نکنم. مصیبت خیلی زیاده. بیشتر از هواپیما... داشت خوب پیش میرفت که هموطنان عزیزمون سقوط کردن تو دره. دیدید میگم زیاده مصیبت؟ اصن فکرشو بکنید، ما اینجا خودمونو نابود کنیم برای مرده ها و اونا توی یه دنیای دیگه ان، به اونا بد نمی گذره.
اهالی بیان که کلا احوالاتشان پایدار نیست، اما این سطح از همکاری دوستان دعوت شده باورنکردنی بود! همین جور الکی فقط آدرسم را دادم بهشون :/تا کنون درمجموع سه نفر در آن نظر سنجی کذایی شرکت کرده اند!
خیلی ها هم ابراز علاقه مندی جهت شرکت کردند، اما نمیدانم مشکل از کجا بوده، شاید از بیان بوده. 
اما آن سه نفر که دو نفرشان ناشناسی شان کمرنگ بود و یک زمینه همبستگی با هم و با من داشتند، نشان دادند که چقدر ما به درخواست آدما اهمیت میدیم، چقدر ما باهوشیم، چ
یه مسأله پیش اومده که بر دل من کوهیه... 
عقلم به جایی قد نمی ده
هرکی زبله توی دعا کردن دست به دعا برای ماهم بالا ببره، با شمایم آقایی که به ما گفتن شما نامه ی ماها رو میخونی و دعامونم می کنی...
با شمایی که قاعدتا اگر اینی که ما چشیدیم یه شمه از داستان عشق شورانگیز شما بوده باشه، حتما یه کاری خواهی کرد برای ماهای محتاج عنایتت...
نیاز دارم یکی به شدت غیرت او رو بگیره برام
محکم و مقتدرباشه...

یحیی بن اَکثَم یکی از دشمنان خاندان رسالت و منکر مسأله امامت بود، بین او و امام جواد «علیه السلام» بارها بحث و مناظره پیش می‌آمد. ولی همیشه یحیی محکوم و مغلوب می‌شد؛
چنانکه خود وی به یکی از این مناظرات که دربردارنده علم غیب امام است اشاره کرده، می‌گوید :
روزی داخل مسجد مدینه شدم و قبر رسول خدا صلی الله علیه و آله را طواف می‌کردم ، در آن میان محمد بن علیٍ الرضا علیه السلام را دیدم که مشغول طواف است. درباره مسائل مشکلی که در نظرم بود با
فکر میکنم همین عبارت پروتکلهای دانشوران صهیون کافی باشه تا با جدیت بیشتر به فکر آموزش نسل جوان باشیم. وقتی دشمن اینقدر روی آموزش حساسه طبیعیه که ما هم باید حساس باشیم. 
حالا بخشی از پروتکل رو بخونیم
راستی گوییم یعنی چهار پا اما صهیونیستها به کسایی که یهودی نیستن میگن گوییم. 
متن پروتکل
ما موظفیم آموزش در مدارس گوییم را به طور دقیق هدایت کنیم و این مطلب را در اذهان بیندازیم که هرگاه با مسأله ی دشواری که نیاز به کند و کاو و کوشش ذهن دارد روبه ر

احکام تقلید
(مسأله 1) شخص مسلمان باید باصول دین از روى دلیل اعتقاد کند و و نمىتواند در اصول دین تقلید نماید، یعنى بدون سؤال از دلیل، گفته کسى را قبول کند ولى در احکام دین در غیر ضروریات و قطعیات باید یا مجتهد باشد که بتواند احکام را از روى دلیل بدست آورد یا از مجتهد تقلید کند یعنى بدون سؤال از دلیل بدستور او رفتار نماید، یا از راه احتیاط طورى بوظیفه خود عمل نماید، که یقین کند تکلیف خود را انجام داده است مثلا مثلا اگر عده اى از مجتهدین عملى را
{هزار و یک نکته پیرامون امام زمان(عج) - شماره 33}

اثر در تاریخ

در موردِ امام زمان علیه السلام و مسأله مهدویت، اگر از آیات و روایاتى که در این زمینه وجود دارد بگذریم، از یک جنبه دیگرى مى توان این مسأله موعود اسلام رابحث نمود و آن این که: این مسئله روىِ تاریخ اسلام چه اثرى گذاشته است؟
وقتى که ما تاریخِ اسلام را مطالعه مى کنیم، مى بینیم گذشته از روایاتى که در این زمینه از پیغمبر اکرم یا امیرالمؤمنین وارد شده است، اساساً از همان نیمه دوّمِ قرنِ ا
این نقاشی را الکی یعنی مامان بچه ها کشیده بچه ها هم توی اتوبوسند
یه دفعه ای شد که تصمیم به وروود به این مسأله نمودمی
و از آخرش هم وارد شدم اونم یه آخر ناموفق
البته طلاق بعضی وقت ها هم موفقیته 
به عبارت بهتری یه آخر نا مطلوب
زوجی که طلاق می‌گیرند یعنی که نمی‌تونند با هم زندگی کنند دلیلش اینه که یک مسأله ی حادی توی زندگی شون هست که توان تحملش را ندارند.
 مسائلی مثل فقر، خشونت، بدخلقی، اعتیاد، رفتار خانواده ها، آداب خانوادگی، عادت های زن و شوهر
در پس هر دلیلی بر یک مدعا تعدادی فرض به طور پنهان وجود دارند که برای بررسی برهان باید آنها را ارزیابی کرد چرا که سطح آشکار برهان اغلب قابل قبول جلوه میکند.
باید دلایل را به فرض ها تجریه کرد.
 کار آنها روشن کردن ارتباط دلیل با مدعا است.
و برای بررسی برهان باید رابطه بین دلیل و مدعا بررسی شود .
هر فرض نیز خود یک مدعا است که باید بررسی شود تا به مدعای بدیهی برسد
انوع فرض ها:
فرض های توصیفی:
فرض های توصیفی در برهان های توصیفی به کار میروند.
پیداکردن ف
1. زنگ اول و دوم شیمی داشتیم و منم هیچی نخونده‌بودم و هیچکاری نکرده‌بودم براش، در نتیجه پیچوندم و نرفتم و قرار شد اگه بابام تونست ساعت ۱۱ بیاد دنبالم که به حسابان برسم. البته اگه نمیرفتم هم چیزی رو از دست نمیدادم، چون درس که نداد و فقط تمرین مشتق داد حل کردیم. 
اگه یادتون باشه گفته‌بودم که دبیر شیمیمون همش به من گیر میده سر خوردن و کلا روم حساسه =| بعد امروز که نبودم برگشته گفته چون شرلی نیست همتون میتونید سر کلاس بخورید '_' :)))))) 
2. برای اولین ب

با تجدید نظر و اضافات
مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمى حاج شیخ محمد فاضل لنکرانى ( مـدظله العالى )
بسم الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله ربّ العالمین و الصّلوة والسّلام على سیّدنا و نبیّنا ابى القاسم محمّد و آله الطّاهرین و لعنة الله عـلى اعـدائهم اجمعیـن الى یـوم الـدّین»
احکام تقلید
مسأله 1 ـ تقلید در اصول دین جایز نیست، و مسلمان باید در اصول دین یقین داشته باشد و در احکام غیر ضرورى دین یا باید مجتهد باشد و بر طبق اجتهاد خودش عمل نماید و یا ا
سخت ترین مسئله ی ریاضی جهان
شاید فکر کنید مسأله اشتباه است ولی اشتباه می کنید.

راه حل این مسأله بسیار ساده است. 
لطفا جواب را در قسمت نظرات وارد کنید.
برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه کنید
پرتقال فروشی که ظاهرا ساده لوح به نظر می رسید همسایه جدید خود را که اتفاقا معلم ریاضی بود به شام دعوت کرد. پرتقال فروش و همسرش به استقبال معلم رفتند. معلم از پرتقال فروش پرسید: بچه هایتان کجا هستند؟ پرتقال فروش گفت: مشغول بازی هستند. معلم پرسید: چند فرزند دا
سلام :)
1. بدبخت ِ مفلوکتون روز عیدی رفته مدرسه، خسته و افسرده، داغان و پژمرده برگشته.
2. شبی 3 تست باید برا معلم شیمیمون بفرستیم. بعد من دوتا آزمون شیمیامو خب گند زدم دیگه. رفتم بهش گفتم. بعد امروز اومد سر کلاس اسما و درصدا رو تک تک خوند، بعد من داشتم سکته می کردم، به من رسید بهم گفت باهم حرف زدیم دیگه. دیگه نبینم :| منم پرام ریخته بود، داشتم تشنج میکردم گفتم باشه :||| بعد سوال داد بچه ها حل کنن دوباره اومد پیش من. زد پشتم گفت چرا انقد عقب نشستی؟ از این
روش
های درس خواندن هرکس با دیگری متفاوت است ، یکی با تمرکز و درجای خلوت و
دیگری در فضای آزاد ، یکی دگه هم در با کلی سروصدای اطرافش می تونه به
راحتی درس بخونه. پس خیلی راجع به روش های رتبه های برتر کنکور کنجکاو نشید
، همان طوری درس بخونید که متوجه می شد. دیفرانسیل و حسابان نیز یکی از
دروس مهم در کنکور هستند که هم مطالعه هم تست زنی یکی از روش های کسب
بالاترین نمره در آنها به شمار می آید. ما در ادامه شما را با 10 راه حل
ساده برای کسب درصد بالا در دی
سخت ترین مسئله ی ریاضی جهان
شاید فکر کنید مسأله اشتباه است ولی اشتباه می کنید.

راه حل این مسأله بسیار ساده است. 
لطفا جواب را در قسمت نظرات وارد کنید.
برای مشاهده به ادامه مطلب مراجعه کنید
پرتقال فروشی که ظاهرا ساده لوح به نظر می رسید همسایه جدید خود را که اتفاقا معلم ریاضی بود به شام دعوت کرد. پرتقال فروش و همسرش به استقبال معلم رفتند. معلم از پرتقال فروش پرسید: بچه هایتان کجا هستند؟ پرتقال فروش گفت: مشغول بازی هستند. معلم پرسید: چند فرزند دا
1. اوف اقا رفتم دندون پزشکی بالاخره :| صندلی رو با این بیلبیلکا داشت میداد بالا و مشغول حرف زدن با یکی شد. منم همینجور داشتم میرفتم بالا... #معراج :| دیگه خوردم به اون لامپه ، زارت صدا داد برگشت دید عه یه دختر با پرهای ریخته داره پرواز میکنه :))) خلاصه که الان دهنم کجه :))
2. یه خررررروار سوال حسابان دارم که ننوشتم. یه خرواااااار چرک نویس که باید پاک نویس و یه خرواااااار ادبیات برای خوندن. درست حدس زدید هیچکدومو انجام نمیدم :))
3. بالاخره کتابمو آوردن با
منجی گرایی منحصر در اسلام و شیعه نیست بلکه در همه ی اقوام و ملل و نحل هم وجود دارد و بلکه یک مسأله ی فطری می باشد. یهودیان هم باورشان بر این است که منجی در آخر الزمان خواهد آمد. زرتشت نیز معتقد است سوشیانت خواهد آمد و به خدای اهورا مزدا کمک می کند تا اهریمن را شکست دهد. پس در نتیجه  منتظر منجی بودن یک امر فطری خواهد بود.
ادامه مطلب
فیثاگوراس (حدود 570-495BC)رهبر عرفانی گیاهخواری و وسواس فراوان ، او به علت داشتن یک قضیه در مورد مثلثهای زاویه دار راست ، مدیون جایگاه خود به عنوان مشهورترین اسم در رایشگری است ، گرچه الان به نظر می رسد که شاید او را قبل از سررسید مقرر کرده است. فیثاگوراس در جامعه ای حیات می کرد که در آن اعداد به همان اندازه برای خصوصیات معنوی آنها و برای خصوصیات ریاضی آنها ارجمند شمرده می شدند. اوج اعداد او به عنوان ذات عالم ، او را به عنوان آغازگر برجسته ریاضیات
باید آدم خلیفه الله بشه تا نزاع های بیخودی تمام بشه.
زن اینطور و زن اونطور و... 
چه همه مسأله رو باید به اثبات برسونیم تا جامعه از راه دیگری غیر از خلیفه الله شدن و مومن شدن به آیات خدا، قانع بشه که بعضی از رفتارهایی که با زن می کنه غلطه.
بعضی اتفاقایی که داره می افته درباره ی زن و خانواده، از روی غلط اندیشیدن و غلط بودن شخصیت های آدم هاست...
فکرشو بکن...
کسانی که اونقدر جوهره ی انصاف و عبدالله بودن ندارن رو با چه استدلال فلسفی و منطقی و علمی ای می خ
"آزادی" به نظرم مهم‌ترین داشته‌ی بشره که نباید ازش محروم بشه، با هر توجیهی که بخوان مانعش بشن.
تو اولین دلیل مبارزه من بودی، برای تو با همه می‌جنگم، با همه‌ی شرایط می‌جنگم که مانعی در راه رسیدنم به تو وجود نداشته باشه.
من در مقابل تمام چیزایی که مانع رسیدن من به تو بشن خواهم ایستاد.
قول میدم نذارم دیگر افکار بد به سراغم بیان
قول میدم دیگه صورت مسأله رو پاک نکنم
قول میدم مبارزه کنم
به خاطر تو
و به خاطر خودم
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از روزیاتو : وقتی صحبت از «آلودگی هوا» می شود اولین چیزهایی که به ذهن مان خطور می کند دود کارخانه ها و اگزوز ماشین ها است. با این حال، هوای فضاهای داخلی به اندازه ی هوای بیرون آلوده و واقعاً خطرناک است. بله درست متوجه شدید، هوای خانه ، محل کار و حتی باشگاه تان می تواند بسیار خطرناک تر از هوای بیرون باشد. در ادامه به علت این مسأله خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
قُل لا أملکُ لِنَفسی نَفعاً و لا ضَرّاً إلَا ما شاءَ الله
و لَو کُنْتُ أعْلَمُ الْغَیْبَ لَاسْتَکْثَرْتُ مِنَ الخیرِ و ما مَسَّنِیَ السّوء
...
(۱۸۸ سوره‌ی مبارکه‌ی اعراف)

اگر علم غیب داشتیم قطعا خیر خود را بیشینه می‌کردیم.
ولی ما مأمور به وظیفه‌ایم.
تجربه‌های سختی از سرمان گذشته است.

نباید به گذشته باز گردیم.
سال ۹۰ و ۹۱ همه‌ی جریان خودی به هم می‌پریدند. آقا آن سال‌ها می‌فرمودند اصلی و فرعی کنید.
الان هم مسأله‌
روش
های درس خواندن هرکس با دیگری متفاوت است ، یکی با تمرکز و درجای خلوت و
دیگری در فضای آزاد ، یکی دگه هم در با کلی سروصدای اطرافش می تونه به
راحتی درس بخونه. پس خیلی راجع به روش های رتبه های برتر کنکور کنجکاو نشید
، همان طوری درس بخونید که متوجه می شد. دیفرانسیل و حسابان نیز یکی از
دروس مهم در کنکور هستند که هم مطالعه هم تست زنی یکی از روش های کسب
بالاترین نمره در آنها به شمار می آید. ما در ادامه شما را با 10 راه حل
ساده برای کسب درصد بالا در دی
«مسئله‌ی سلامت، جزو مسائل درجه‌ی یک هر کشوری است.» ۱۳۹۱/۱۰/۱۱ این عبارت رهبر انقلاب اسلامی به روشنی نشان دهنده‌ی اهمیت سلامت مردم نزد ایشان بعنوان یکی از مسائل اساسی و حیاتی کشور است و در زمینه‌ی ارتقای سطح سلامت عمومی یکی از مسائل مهم نقش بی‌بدیل پزشکان و فداکاری پرستاری است. پایگاه اطلاع‌رسانی  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را در خصوص سلامت مردم و اهمیت نقش پزشکان و پرستاران در این زمینه بازخوانی می‌کند.
یکی از مباحث اخلاقی که آیت الله مشکینی در دوران دفاع مقدس در جمع رزمندگان پیرامون آن سخنرانی کرد، بحث« توبه» است که گزیده ای از این سخنرانی در پی می آید:   ... یکی از مطالبی که در کتاب های اخلاق و اخبار ذکر می شود مسأله توبه است؛ قرآن در آیات شریفه زیادی به مسأله توبه متعرّض شده است و مردم را به توبه دعوت کرده و انسان تائب را ستوده است ؛علماء در کتب فقهی شان توبه را یکی از واجبات شمرده اند. کسی که توبه نکند هر آن و هر ساعت برای او گناه نوشته می شود.
بسم الله

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان مراسم کاشت نهال به مناسبت روز درختکاری در سخنانی به مسأله‌ی این روزهای کشور یعنی بیماری شایع شده‌ی «کرونا» پرداختند. عمل به توصیه‌های پزشکی در کنار دعا و توسل، دو مسأله‌ای بود که در سخنان رهبر انقلاب به مردم کشور توصیه شد. پرداختن مردم به این توصیه‌های مادی و معنوی در کنار هم، موضوعی بود که پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR درگفت‌وگو با حجت‌الاسلام و المسلمین مسعود عالی، استاد حوزه به تبیین و تحلیل
بسم الله

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان مراسم کاشت نهال به مناسبت روز درختکاری در سخنانی به مسأله‌ی این روزهای کشور یعنی بیماری شایع شده‌ی «کرونا» پرداختند. عمل به توصیه‌های پزشکی در کنار دعا و توسل، دو مسأله‌ای بود که در سخنان رهبر انقلاب به مردم کشور توصیه شد. پرداختن مردم به این توصیه‌های مادی و معنوی در کنار هم، موضوعی بود که پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR درگفت‌وگو با حجت‌الاسلام و المسلمین مسعود عالی، استاد حوزه به تبیین و تحلیل
امروز کلاس زبان داشتم اولین جلسه از ترم جدید..خوب بود اونجا ولی رسیدم خونه خیلی بی حوصله بودم.نمیدونم چرا..از خواب بیدار شدم تا یه چرخ زدم بابام گفت میخواد بره دنبال مامانم ..بیمارستان..اخه حال پدر بزرگم خوب نیست زیادحالا هم نشستم آماده برای رفتن..
دارم فکر میکنم چرا نمیشینم پای پروژه ام ..چرا من اینطوری ام م...این مسأله واقعا آزارم میده..اما هر طور شده باید بلند شم ..تا دوباره بشم سوفی سابق!مطمئنم میتونم✌
خیلی از بگومگوها و مشکلاتی که بین ما و همسرمان شکل می‌گیرد، ریشه در اختلاف نظرات بسیار کوچک و بی اهمیّت دارد.مثلاً بحث بر سر این مسأله که در چه ساعتی برای خرید از منزل خارج شویم و یا در چه روزی بهتر است به مسافرت برویم و امثال آن.واقعیت این است که انسان عاقل در این مسائل خودش را ناراحت و ذهنش را درگیر نمی‌کند و مدارا می‌کند و یا حتّی این را هم باید در نظر داشته باشیم که ممکن است همسرمان متوّجه مسأله‌ای شده باشد که ما متوجّه آن نبودیم و یا نگا

علامه طباطبـــایی:
با طهارت نفس و صفای باطن بسیاری از مجهولات و مشکلات علمی حل می شود. از بو علی سینا نقل شده است که راجع به مساله ای چهل بار دقت کردم ؛ و نتوانستم بفهمم ؛ ولی وضو ساختم و دو رکعت نماز به جا آوردم ؛ سپس آن مسأله برایم روشن شد

جلسه بیست و چهارم (دوشنبه، 98.08.20)                             بسمه تعالی
خلاصه مبحث خیار شرط
مرحوم شیخ انصاری در خیار شرط هفت مسأله بیان فرمودند که اجمال آنها چنین است:
مسأله اول: بیان دو نکته: 1. می‌تواند شروع زمان خیار را متصل به لحظه تحقق عقد قرار دهد یا منفصل از لحظه عقد و بگوید خانه‌ام را می‌فروشم به شرطی که از یک هفته دیگر تا یک ماه حق فسخ داشته باشم. 2. تعیین و مشخص نمودن مدت خیار شرط لازم است.
مسأله دوم: فرمودند اقسام جهالت نسبت به زمان

سیاستمداران [ِسکولار] دنبال این هستند که رقیب را بگذارند کنار، خودشان بروند سر کار. [می‌گویند:] مگر شما بدتان می‌آید که یک وقت فلان گروه در انتخابات ببازد و شما برنده بشوید؟ طبق این دیدگاه، مبارزات سیاسی برای همین است که رقیب را آدم بگذارد کنار، و خودش قدرت را در دست بگیرد. حالا قدرت خوب باشد یا بد؛ فرقی نمی‌کند! بالاخره سیاست یعنی این.

از این دید که نگاه بکنیم باید بنشینیم فکر بکنیم که چکار کنیم در این انتخابات نسبتا برنده بشویم. حالا هر
اگه یادتون باشه که می‌دونم یادتون نیست قبلا توی وبلاگ از اون استادی گفتم که توی اولین جلسه‌ی کلاس نشون داد کمی ولخند‌روئه. "_" حدس بزنید چی شده. همین استاد منو با پنج انداخت و تیشه‌ای به ریشه‌ی بچه‌ درس‌خون‌ بودنم زد. "_"
خب می‌دونید...
توی دانشگاه از این خبرا نیست که مدام دیالوگِ "نیلی می‌شه فلان مبحثو برام توضیح بدی؟" توی گوشم بپیچه. این دیالوگ برای دبیرستان بود. برای حسابان و هندسه و گسسته و آمار. توی دانشگاه این من بودم که قبل از امتحان د
❓سؤال: آیا مسافرت در ایام کرونایی حرام است؟
✅ جواب: 
▫️این مسأله تابع قوانین است. اگر قانون منع مسافرت به جای خاصی کرده است، رعایت قانون الزامی و واجب است. 
▫️اگر کسی تخلف از قانون کند و مسافرت نماید، در صورتی که سفر او اضطراری و ضروری نباشد، معصیت کرده و نماز را باید تمام بخواند.
برای همه ی ما پیش آمده؛ صبح یک روز سرد در حالی که با عجله به محل کار یا دانشگاه می رویم ناگهان متوجه می شویم که آب بینی مان هم راه افتاده و جلوتر از ما می دود! البته کاری از دست مان برنمی آید جز آنکه دست به دامن یکی دو دستمال کاغذی شویم. اما این مسأله دلیلی علمی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
تعامل مثبت با مشتری ها

➕ تعامل مثبت با مشتری ها:

✅وقتی توانستید برخوردی گرم و صمیمانه با مشتری داشته باشید، رابطۀ خود را از طریق تعامل مثبت با مشتری ادامه دهید. اگر مثبت و سازنده برخورد کنید، مردم هم به همان شکل به شما پاسخ خواهند داد. بسیار مشکل است که با کسی که رفتاری مثبت و صمیمانه دارد، خشک و بی روح رو به رو شوید. خودتان دوست دارید بیشتر با چه افرادی در ارتباط باشید؟ با کسانی که شما را سر حال می آورند؟ یا با کسانی که باعث کسالت و از بین رف
دانشجوی محترم،  برخی فرمول‌های کمکی و مقدماتی را از پیوندهای زیر می‌توانید دریافت نمایید.

فرمول‌های مقدماتی از مشتق‌ و انتگرال‌

انتگرال‌های نامعین و برخی فرمول‌های کمکی

مطالبی مقدماتی درباره اعداد مختلط

فرمول‌های مقدماتی جبر و مثلثات
تحقیق درباره رابطه ریاضى با هوش
↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓
فرمت فایل: word 
 (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحات:16
 دانلود رایگان

قسمتی از متن فایل دانلودی:
با دکتر على آبکار استاد ریاضى و عضو هیأت علمى دانشکده علوم دانشگاه تهران در مورد ریاضى و کاربردش در زندگى و لذت حل مسأله گفت وگویى انجام داده ایم که مى خوانید:چرا ریاضى مى خوانیم؟ اصلاً ریاضى به چه دردى مى خورد؟علوم ریاضى در حالت کلى پایه تمام علوم مهندسى ا
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از هنر زندگی :  چه کسی در روابط سه نفره بیشترین آسیب را می بیند؟ نفر سوم رابطه همراه با موضوع خیانت مطرح می شود. مسأله خیانت پدیده رایجی است، آسیب های خیانت واضح است. مخصوصا برای قربانی این امر که مورد خیانت قرار گرفته است. ولی این مسئله می تواند از بعد دیگری هم مورد بررسی قرار گیرد. نفر سوم رابطه کیست؟ چرا راضی به نفر سوم بودن می شود؟ نفر
ادامه مطلب
توسعه و پیشرفت واقعی کشورها شاخص های مختلفی دارد که یکی از مهمترین
آنها ورزش[۱] می باشد. رویکردهای متفاوتی نسبت به این پدیده وجود دارد که
برخی از آنها با نگاه قهرمانی و در برخی موارد نگاه سلامت عمومی و نشاط
جامعه و در رویکرد دیگر نگاه اقتصادی مدنظر قرار می گیرد، اما صرفنظر از
همه آنها  اهمیت ورزش روز به روز در حال افزایش است. ارتباط ورزش با پدیده
های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی حاکی از اهمیت این پدیده و نقش آن در
برنامه های توسعه ملی
پرداخت خمس سال گذشته از درآمد سال بعد

مسأله
۱۸۵۲ اگر خمس را با حاکم شرع یا وکیل او یا با سیّد، دست گردان کند (۱) و
بخواهد در سال بعد بپردازد، نمی‌تواند از منافع آن سال کسر نماید، پس اگر
مثلًا هزار تومان دست گردان کرده و از منافع سال بعد دو هزار تومان بیشتر
از مخارجش داشته باشد، باید خمس دو هزار تومان را بدهد، و هزار تومانی را
که بابت خمس بدهکار است، از بقیّه بپردازد.
اگر خمس سال قبل از درآمد سال جدید پرداخت شود، واجب است که خمس درآمد سال جد

به یادم هست روزی مصرّانه به تو می گفتم: «ما هرگز خسته نخواهیم شد...هرگز»!
اما مدتی است، پی فرصتی می‌ گردم شیرینم، تا به تو بگویم: «ما نیز، خسته می شویم و خسته شدن، حق ماست»!
اینکه خسته می شویم و از نفس می افتیم و در زانوهایمان، دردی حس می کنیم، مسأله ای نیست. مسأله این است که بتوانیم زیر درختی، کنار جوی آبی، روی تخته سنگی، در کنار هم بنشینیم و خستگی از تن و روح بتکانیم!
خسته نشدن، خلاف طبیعت است همچنان که، خسته ماندن.
دیگر نمی گویم که ما تا زنده
امسال نبودم برا همین میخوام خاطرات آخرین سال مدرسم بنویسم.هم شما کمی بخندید هم برا من یادگاری بمونه 
اولین خاطره ای که میخوام بگم 

از آموزش و پرورش سر دبیر اومده بود که اوضاع معلم هارو بسنجد.زنگ اول حسابان داشتیم و معلم وسط درس دادن بود که آقای مو قشنگ(همه لقب میزارم)اومد که درس دادن دبیر ببین.این معلم سوال های کتاب می رفتیم پای تخته یه نمره حل میکردیم.ما از پی دی اف سر کلاس می نوشتیم می رفتیم پای تخته.فاطی و ندا از گوشی نوشتن فاطی در حال نوشت
در مباحث عرفان نظری، وحدت وجود که یکی از اصلیترین مباحث عرفان است، در کلمات حافظ فراوان دیده میشود. البته باز هم نمیتوانم خودداری کنم از اظهار تأسّف، از این‌که بعضی از نویسندگان و ادبای محقّقی که با وجود مقام والای تحقیق در ادبیات، از عرفان - عرفان نظری - اطلاعی ندارند و در آن کاری نکردند، وحدت وجود را که به حافظ نسبت داده شده، به معنای همه‌خدائی که ناشی از عدم درک درست مسأله است، تعبیر کردند و آن را جزو شَطَحیاتی دانستند که بر زبان حافظ - مث
بخشی از مقاله:

... به نظر نگارنده، شهیدصدر از تعبیر «حق» استفاده می‌کند که مشعر به حقوق طبیعی بیرونی است، اما نتایجی می‌گیرد که جز در فضای وظایف اخلاقی درونی قابل دفاع نیست، اما به نظر می‌رسد با انتقال فضای بحث از وظایف بیرونی به وظایف درونی، پاره‌ای از مشکلات نظریه مرحوم شهید مرتفع گردد. بنابراین در نظریة تناسبات، سرشتِ مسأله کاملا روشن است و مربوط است به وظایف اخلاقی درون‌نگرانه، نه حقوق بیرونی هم‌چون حق‌الطاعه...

دریافت متن مقاله
بسیاری از ما می‌دانیم که این عقاید، غیرمنطقی هستند اما همچنان از آنها پیروی می‌کنیم. چرا این کار را می‌کنیم؟ چگونه خرافات بر ذهن و روان ما اثر می‌گذارند؟
جین ریزن، استاد علوم رفتاری در دانشگاه شیکاگو و عضو انجمن روانشناسی آمریکا، با کمک فرآیند شناختی این مساله را توضیح می‌دهد.
به گفته او مغز انسان می‌تواند با سرعت‌های متفاوتی در مورد مسائل گوناگون فکر کند. زمانی که ذهن به سرعت در مورد یک مساله فکر می‌کند نمی‌تواند به صورت منطقی آن را
؛ امام خامنه ای (مدظلّه العالی) :"پی گیری کردن، مطالعه کردن، درباره ی مسأله اندیشیدن، آن را پخته کردن، راه کار اجرایی را برای آن جستجو کردن، برای طرحش با مراکز دست اندرکار و مجری تلاش کردن و فعالیت کردن و بالاخره خود وارد میدان کارشدن و در کنار آن، مطالبه و طلب کاری و مدعا داشتن؛ این ها جزء وظایف و تکالیف جوان است که این را بایستی جوان ما درک کند.[۱]"
ادامه مطلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها